Hlasujte o nominaci na občana roku

Hlasujte o nominaci na občana roku

Rok 2019 vyhlásila rada města rokem svobody. V průběhu roku vedení města zcela správně různým způsobem ocenila nejednu osobnost či spolek, jejichž činnost je, nebo byla nějakým způsobem spojená s jednou z mnoha podob, kterou svoboda může nabývat. Důstojnou tečkou za rokem svobody by mohlo být ocenění jednoho ze symbolů ekonomické svobody, jimiž jsou podnikatelé a živnostníci, kteří navíc opět musí čelit čím dál tím většímu tlaku politických rozhodnutí i nevolených aktivistů a obyčejné lidské závisti.

Většina z nich je poctivá a někteří z nich dělají naše město opravdu výrazně krásnějším, a pohodlnějším.

I proto jsem členům kulturní a propagační komise při radě města Ostrov poslal níže uvedený text a jsem rád, že většina z nich, včetně pana místostarosty, souhlasila s mým návrhem, aby občanem roku za rok 2019 byl oceněn některý podnikatel či živnostník.

Teď už jde jen o to, aby nějaký podnikatel, či živnostník byl nominován.

Mezi členy Trikolóry padlo několik jmen a z nich jsme udělali malou anketu. Pokud máte jiný návrh, dejte nám vědět na email: asistentka@trikoloraostrov.cz

Kdo by měl být občanem roku?

  • Tomáš Huňáček (Pizza Mamma Mia) (21%, 23 Hlasy)
  • Milan Štěpánek (Elektro S) (19%, 21 Hlasy)
  • Lubomír Bachura (Cukrárna Koruna pralines) (18%, 20 Hlasy)
  • Pavel Petričko (zdravotnické pomůcky) (15%, 17 Hlasy)
  • Libor Bílek (sport bar a tělocvična Atlantis) (14%, 16 Hlasy)
  • Ivan Nepraš (NG Elektro) (13%, 15 Hlasy)

Počet hlasujících: 112

Nahrávání ... Nahrávání ...

Ostatní podnikatelé, či živnostníci nejsou horší, než ti navržení a určitě některý z nich bude navržen a oceněn někdy v budoucnu, nebo nám napište a dotyčného zařadíme do hlasování.

email členům komise:

Vážené kolegyně a kolegové,

dovoluji si vám v mírném předstihu navrhnout k zamyšlení mou krátkou úvahu nad udělením ceny občan roku města Ostrova za rok 2019.

Koho město ocení tímto titulem, mimo jiné, dává pro okolí signál o tom, koho si lidé ve svém městě váží a jaké aktivity jsou zde podporovány.

Ostrov je samozřejmě městem památek a historie více, či méně vzdálené, ale zároveň je a musí to být město firem a živnostníků, díky kterým se v něm dá pracovat a žít.

Možná jsem to přehlédl, ale v dlouholeté historii města byl tímto oceněním vyznamenán za svou práci pouze jeden podnikatel/živnostník.

Myslím, že ostrovští podnikatelé a živnostníci si zaslouží, aby opět některý z těch nejúspěšnějších byl oceněn a zároveň, aby toto ocenění bylo prezentováno jako ocenění této nedílné „komunity“ našeho města. I díky nim vypadá naše město lépe (např. Vejškovka, bývalý Albert, cukrárna na starém náměstí, pizzerie Mamma Mia …), i za jejich podpory se konají různé kulturní i sportovní akce a některé z nich by ani nevznikly ….

S pozdravem Miloslav Liška

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial